Про нас

Про інститут

5-го жовтня 1949 року – день заснування інституту.

Діяльність інституту була спрямована на виконання проектних робіт по відбудові зруйнованих війною та будівництва нових аеродромів. На протязі років за проектами інституту був виконаний величезний обсяг будівництва авіаційних об’єктів на теренах країни.

З кінця 60-х років інститут стає однією з провідних проектних організацій по проектуванню військових аеродромів та ракетних комплексів військ стратегічного призначення, космічних та спеціальних об’єктів з місцями дислокації в Україні, на Далекому Сході, Забайкаллі, у центральних районах Росії, Казахстані, Середній Азії, Закавказзі, Білорусі, Молдові, а також у Лівії, на Кубі, у Польщі, Угорщині, Німеччині.

Водночас за проектами інституту було побудовано і реконструйовано багато житлових комплексів, об’єктів соціальної інфраструктури для потреб Міністерства оборони.

Новий етап в історії

Новий етап пов’язаний з утворенням незалежної України.
Інститут бере участь у реалізації міжнародних програм по скороченню звичайних озброєнь, ліквідації стратегічних ядерних озброєнь.

В обсязі програми по розміщенню і облаштуванню виведених з Німеччини військ за проектами Центрального проектного інституту були побудовані житлові містечка для військовослужбовців та їх сімей в Києві, Кривому Розі, Старокостянтинові, Новоград-Волинську, Хмельницьку і Первомайську загальною площею 600 тисяч квадратних метрів.

Сучасна діяльність інституту

Інститутом відпрацьована велика кількість проектів будівництва і реконструкції об’єктів громадського, промислового, спеціального призначення для потреб Міністерства Оборони України, інших державних установ країни, органів місцевого самоврядування, комерційних підприємств.

Особлива сторінка в роботі інституту – проектування спільного Українсько-Бразильського наземного космічного комплексу ракетного комплексу «Циклон-4» в Штаті Мараньяо,
м. Алкантара у Федеративній республіці Бразилія. Генеральна проектна організація з розробки наземного космічного комплексу «Циклон-4» – Державне підприємство Міністерства оборони України «Центральний проектний інститут», Генеральний конструктор проекту – Конструкторське Бюро «Південне».

В інституті виконуються проекти для будівництва об'єктів, що мають спеціальне технологічне призначення: «Сховище відходів відпрацьованого ядерного палива» для завершення будівництва на території Чорнобильської АЕС; сховища боєприпасів; системи охорони державного кордону та ін.

Проекти

За роки незалежності України колективом інституту були відпрацьовані проекти на будівництво і реконструкцію споруд громадського значення

 • Розміщення всіх управлінь Міністерства Оборони;
 • Реконструкція будівель Кабінету Міністрів;
 • Реконструкція будівлі Державної Податкової Адміністрації України;
 • Реконструкція будівлі під Головний Митний Комітет України;
 • Реконструкція будівлі під розміщення Генеральної прокуратури України по вул. Грушевського;
 • Розміщення Генеральної інспекції при Президентові України по вул. Дегтярівській;
 • Будівництво і реконструкція будівель Головного військового госпіталю;
 • Розробка передпроектних пропозицій та бізнес-плану на будівництво учбових цетрів миротворчості МО та безпеки громадського порядку МВС;
 • Реконструкція і добудова спеціалізованої середньої загальноосвітньої школи № 177 по вул. Курській у Солом’янському районі м. Києва з обладнанням світового рівня;
 • Будівництво центрів управління повітряним рухом у м. Сімферополі (нині окупований РФ) та Дніпрі (колишній Дніпропетровськ);
 • Житлові та офісні комплекси по вул. Воровського, Мельникова, Народного Ополчення, Дегтярівській, по вул. Бориспільській 30-а, 40 та інші, загальною площею 350 тис. квадратних метрів;

Професійні можливості інституту

Інститут має велику і сучасну матеріально-технічну та інформаційну базу, професійний кваліфікований колектив, виконує повний комплекс проектних робіт – від топогеодезичних та інженерних вишукувань до виконання всіх розділів проектної документації (архітектурно-будівельного, інженерного, технологічного, кошторисного).

Державне підприємство Міністерства оборони України «Центральний проектний інститут» готово виконувати проектні роботи любої складності для будівництва об’єктів різного призначення (військового, спеціального, авіаційного, житлового, громадського, промислового та ін.) для суб’єктів всіх форм власності, якісно і в обумовлені терміни.

Висококваліфікований персонал

Найбільшим надбанням Центрального проектного інституту є його персонал, його інтелектуальний рівень. Успіхи інституту базуються на досвіді і професіоналізмі інженерів — проектувальників, їхній спроможності виконувати будь-яку поставлену задачу. Дбайливе відношення до кращих традицій інституту, відповідальність співробітників, постійне прагнення до підвищення свого технічного рівня — усе це гарантія успішної діяльності підприємства.

За даними Національного бізнес-рейтингу та офіційних даних державної статистики Центральний проектний інститут МО України протягом низки років займає лідируючі місця серед найкращих державних підприємств України.

Ці досягнення свідчать про заслуги колективу в сфері проектування, дають нам підстави пишатися нашими досягненнями за ці роки і з оптимізмом дивитися в майбутнє

Інформація, що підлягає публічному оприлюдненню

Фінансові звіти за 2018р.

Фінансові звіти за 2019р.

Нам – 70 років! Нам є чим пишатися!

70 років плоди гармонії

70 років ЦПІ. Військове телебачення про нас.
70 років. Ювілей. Військове телебачення

Відео, присвячене історії інституту

60 років на проектній висоті
Відео, присвячене історії інституту

Ветерани інституту